Har du frågor? Tveka inte att kontakta oss

Byggelit

Huvudkontor

Byggelit Sverige AB
Östersundsvägen 59
836 31 Lit
 
Telefon: +46 642 444 00
Fax: +46 642 107 64
E-post: order@byggelit.se
Personlig e-postadresser:
fornamn.efternamn@byggelit.se

Kundservice

Order/ logistik
Arbetsledare lager

Malin Bävermo
Tel: +46 642 444 01
malin.bavermo@byggelit.se

Kontakt sälj

Norra/Mellersta
Håkan Bryngelsson
Mobil: +46 70 272 32 72
hakan.bryngelsson@byggelit.se

Industri, södra Sverige
Ulf Folkesson
Mobil: +46 70 272 02 23
ulf.folkesson@byggelit.se

Bygg Södra
Håkan Jacobsson
Mobil: +46 70 272 79 07
hakan.jacobsson@byggelit.se

Ledning

VD / CEO / COO
Mårten Eriksson
Tel: +46 642 444 12
Mobil: +46 70 669 63 21
marten.eriksson@byggelit.se

Ekonomi

Ekonomiassistent, löner
Maria Andersson
Tel: +46 642 444 17
maria.andersson@byggelit.se

Ekonomichef
Anders Gustafsson
Tel: +46 642 444 18
Mobil: +46 70 583 88 06
anders.gustafsson@byggelit.se

Produktion

Produktionsplanering
Arbetsledare efterbearbetning

Cecilia Renner
Tel: +46 642 444 02
cecilia.renner@byggelit.se

Arbetsledare
Ämnestillverkning

Stefan Eriksson
Tel:+46 642 444 04
stefan.eriksson@byggelit.se

Underhåll

Arbetsledare Mekaniskt UH

Linus Skyttner
Tel:+46 642 444 41
linus.skyttner@byggelit.se

Arbetsledare Elektriskt UH
Roger Enarsson
Tel:+46 642 444 75
roger.enarsson@byggelit.se

Teknik- och processutveckling

Produktions- och
processutveckling 

Jon Johansson
Tel:+46 (0)70 696 31 19
3dkompaniet@gmail.com

Produktions- och
kvalitetstekniker

Nicklas Jönsson
Tel:+46 642 444 44
nicklas.jonsson@byggelit.se